Home
 

Zostały tylko wspomnienia

Z ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy na przyjazd naszych gości z zaprzyjaźnionej szkoły w Essen, no i w końcu nadszedł ten dzień.

29 maja 2017 roku spotkaliśmy się w naszej szkole. Po śniadaniu uczestniczyliśmy w grach i zabawach integracyjnych i zawieraliśmy pierwsze znajomości. Po południu młodzież niemiecka brała udział w prawdziwej lekcji historii, która odbyła się w zamku krzyżackim w Bytowie, a następnie w salce rycerskiej przy plebanii.

Kolejny dzień spędziliśmy w Gdańsku, gdzie oprócz zwiedzania czekała na nas niesamowita przygoda, a mianowicie zabawa w Questroom.

W środę wyruszyliśmy na biwak do Przystanku Alaska, gdzie spędziliśmy 3 dni. Najwięcej radości sprawiły nam wyprawy kajakowe oraz nocne wędrówki pod opieką OSP z Tuchomia. Strażacy przygotowali dla nas ciekawe zadania, m.in. udzielanie pierwszej pomocy. Po powrocie do Tuchomia (piątek wieczorem) bawiliśmy się wspaniale przy dźwiękach dyskotekowej muzyki.

Sobotę spędziliśmy w Łebie. Wydmy wywarły na naszych gościach ogromne wrażenie, a my już martwiliśmy się, ze to  przedostatni dzień naszej wspólnej przygody.

W niedzielę udaliśmy się do Izby Regionalnej w Modrzejewie, gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach. Malowaliśmy na szkle, wykonywaliśmy kartki ozdobne z napisem: „Pozdrowienia z Kaszub” oraz odbywaliśmy przejażdżki konne. Po kolacji i bardzo dłuuugim pożegnaniu nasi goście odjechali autokarem do Essen, a nam pozostały tylko wspomnienia i świadomość tego, że we wrześniu spotkamy się w Niemczech.

 

Wył. 

27 czerwca 2017 Autor: Kategorie: Wymiana Komentarze zostały wyłączone dla tego artykułu


Top