Home
 

WIZYTA W ESSEN – WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2016 ROK

Długo czekaliśmy na ten dzień, ale było warto. 28 września 2016 roku wybraliśmy się wraz z naszymi wychowawcami i p. Sabiną Czapiewską z rewizytą do naszych przyjaciół w Essen. Podróż trwała długo, ale nikt nie narzekał.

Pierwszy dzień pobytu upłynął nam pod znakiem sportu i wędrówek po ogromnej szkole, w której nocowaliśmy. Dużo frajdy sprawiły nam też zakupy.
Sobotę spędziliśmy w kręgielni, która wywarła na nas ogromne wrażenie i była miejscem wspaniałej zabawy.
Następnego dnia uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawianej w języku polskim. Zwiedziliśmy również kompleks przemysłowy  „ZecheZollverein”, który stanowi obecnie kulturalne centrum Zagłębia Ruhry, a jednocześnie żywotne muzeum historii górnictwa i rozwoju architektury przemysłowej. Wieczorna dyskoteka pozwoliła nam na odrobinę szaleństwa i dłuższe rozmowy z naszymi kolegami (oj, trochę ręce bolały od tłumaczenia).
W poniedziałek byliśmy w ZOO, w którym można było zobaczyć zwierzęta umieszczone w strefach, w których żyją na poszczególnych kontynentach w naturze. Była to dla nas oprócz przyjemności zwiedzania, poglądowa lekcja biologii.
Muzeum Piłki Nożnej w Dortmundzie, które zwiedziliśmy we wtorek, było niesamowitą atrakcją szczególnie dla chłopców, ale i dziewczęta nie były znudzone. W środę był park linowy i gazometr.
Czwartek przed wyjazdem upłynął nam na pakowaniu, rozmowach, wspomnieniach i przygotowaniach do drogi powrotnej. Pożegnaniom nie było końca. Czas płynie szybko, a my musieliśmy wracać.

Dziękujemy za wspaniałe przeżycia i…. do zobaczenia we wrześniu w Polsce.

Wył. 

31 grudnia 2016 Autor: Kategorie: Wymiana Komentarze zostały wyłączone dla tego artykułu


Top