Home
 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W piątek 12 stycznia 2018 roku miała miejsce LICYTACJA na rzecz WOŚP, gdzie po raz kolejny zbierano pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Na licytacji można było wylicytować między innymi:

 • karnet do kręgielni dla całej klasy ufundowany przez firmę WIRAX z Tuchomia oraz karnet na pizzę,
 • karnety na pizzę ufundowane przez Panią Barbarę Pankiewicz,
 • karnety do salonów fryzjerskich ufundowane przez SALONY FRYZJERSKIE: VIOLA, STYLE, HELENA,
 • spływy kajakowe dla klas SP i GIM,
 • wycieczki połączone z ogniskami ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy Zespole Szkół w Tuchomiu,
 • zabawki, maskotki, rowerki, biżuterię dziecięcą, bujanego osiołka, przekazane przez Panią Justynę Wilczyńską właścicielkę sklepu odzieżowego EURO MODA w Tuchomiu,
 • książki, maskotki, słodycze, parasole, ładowarki samochodowe do telefonów komórkowych, koce, breloczki, notesy, które przekazała GMINA TUCHOMIE,
 • rzeźby gipsowe przekazane przez Firmę NORD GIPS i Pana Grzegorza Pankiewicza,
 • kosze słodyczy, które ufundowały DELIKATESY KASZUBSKIE z Tuchomia, oraz Pani Krystyna Zielinską właścicielka sklepu ABC, a także zestaw akcesoriów do remontu przekazany przez Pana Olgierda Orzyłowskiego,
 • kubki, smycze, długopisy – APTEKA w Tuchomiu,
 • karty z wzorami kaszubskimi, korale, drobiazgi – zakład krawiecki GABI z Tuchomia,
 • kalendarze, kubki przekazane przez STAROSTWO POWIATOWE z Bytowie, GADŻETY PRZEKAZANE PRZEZ redakcję gazety KURIER BYTOWSKI,
 • akcesoria wędkarskie przekazane przez właścicieli SKLEPU WĘDKARSKIEGO,
 • zestawy kosmetyków przekazane przez Panią Marię Ryngwelską,
 • dekoracje świąteczne, które ofiarowała Pani Beata Gostomczyk, właścicielka KWIACIARNI w Tuchomiu oraz mnóstwo innych rzeczy.

Po raz pierwszy przeprowadzono LICYTACJĘ dla mieszkańców Gminy Tuchomie i okolic przygotowaną w Zespole Szkól w Tuchomiu w dniu 14 stycznia 2018 roku – niedzielę. Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji dla starszych i młodszych. Można było między innymi wziąć udział w licytacji różnych gadżetów (podobnie jak na licytacji szkolnej), choć największą cenę osiągnęła przepięknie wydana książka „KRZYŻACY”, sprzęt strażacki – kask, rękawice, przepiękny kosz słodyczy oraz spacerówka dziecięca.
Można było za symboliczną kwotę nabyć ciasta upieczone przez nauczycieli Zespołu Szkół w Tuchomiu, ciasta upieczone przez grupę seniorów „Wigor” z Tuchomia oraz Panią Sołtys z Tuchomia – Bogumiłę Ryngwelską i Pana Andrzeja Borzyszkowskiego. Chętni rodzice wraz z dziećmi mogli wziąć udział w strzelaniu z łuku, które przygotował Pan Jerzy Szreder z ZS w Tuchomiu.
Była też zupa przygotowana prze kuchnię i Panie kucharki z ZS w Tuchomiu oraz bigos z parówkami przygotowany przez Panie kucharki z Centrum Międzynarodowych Spotkań z Tuchomia.
Można było również przyglądać się jak powstają chemiczne eksperymenty, które prezentowała Pani Beata Kruger wraz z uczniami z klasy II Gim.
Poza tym nie nudziły się również dzieci, które z rodzicami mogły przyglądać się jak powstają roboty z klocków LEGO, które zaprezentował z grupą uczniów Pan Artur Molski i Pan Waldemar Małecki, a także mogły wziąć udział w przeróżnych zabawach matematycznych prowadzonych przez Panią Irenę Kasprowicz i Panią Katarzynę Sreberską – obie Panie z ZS w Tuchomiu.
Cała Licytacja poprzeplatana była występami przygotowanymi przez nauczycieli z ZS w Tuchomiu. Między innymi zaśpiewali uczniowie z zespołów muzycznych OUR DREAMS, POWER MUSIC, które prowadzi Pani Aleksandra Bułka – Kudlik wraz z solistami (Magdalena Wantoch Rekowska, Daria Gliniecka, Nikola Szafran, Weronika Sztandera), występy uczniów klas III „A” i „B” SP przygotowanych przez wychowawców – Panią Janinę Kleba i Panią Reginę Singpiel, występ grupy dziecięcej z Gminnego Ośrodka Kultury z Tuchomia, którą przygotowała Pani Lucyna Tryba, występ grypy dziecięcej z Kramarzyn, którą przygotowała i prowadziła Pani Bernadetta Wnuk Lipińska oraz mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Należy też nadmienić, że przepięknie zaprezentowali swój nowy sprzęt strażacy ze Straży Pożarnej z naszej gminy. Licytację prowadzi Dyrektor GOK w Tuchomiu – Pan Ludwik Szreder wraz z uczennicami ze szkoły – Dominiką Lachs z III „A” GIM, która jest zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego GIM oraz Aleksandrą Jakusz z klasy VII „B” SP – z Samorządu Uczniowskiego z SP.
Wraz z 6 wolontariuszami ze szkoły z Kramarzyn, 26 wolontariuszy z Zespołu Szkół w Tuchomiu zebrali łącznie 13.453,87 zł. (TUCHOMIE – 10.607,81 ZŁ. KRAMARZYNY – 2.846,06 ZŁ. ). Choć Jurek Owsiak nie lubi określenia rekord, to w naszej szkole od kilku lat rekord zbiórek jest pobijany.
Nad całością imprezy opiekę sprawowała Dyrekcja i nauczyciele z Zespołu Szkół w Tuchomiu.

Wył. 

27 stycznia 2018 Autor: Kategorie: Aktualności Komentarze zostały wyłączone dla tego artykułu


Top