Home
 

Podsumowanie akcji: „Pomóżmy Marysi i innym”.

Dnia 11.03.2018r. w Zespole Szkół w Tuchomiu odbyła się rejestracja wszystkich chętnych mieszkańców naszego terenu w wieku od 18 do 55 roku życia, którzy wyrazili chęć zostania potencjalnymi dawcami szpiku. Jest to chęć niewymierny dar ratujący życie chorym na białaczkę. Akcja ta była przygotowywana już od dłuższego czasu. Nasi uczniowie informowali i zachęcali swoich członków rodziny, znajomych, sąsiadów do aktywnego udziału w tym niecodziennym przedsięwzięciu. Uczniowie klasy II gimnazjum dodatkowo włączyli się do akcji, jako wolontariusze, których zadaniem było zajęcie się dziećmi – rodziców, którzy spokojnie mogli zarejestrować się w światowej bazie danych potencjalnych dawców pilotowanych przez Fundację DKMS. W sposób dydaktyczny zainteresowali nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: mikroskopowy obraz krwi, makroskopowy obraz budowy morfologicznej owadów: osy, szerszenia i motyla oraz budowa anatomiczna człowieka na przygotowanym modelu. Dla najmłodszych przygotowane były klocki i możliwość modelowania różnych postaci  z przygotowanej przez p. Małgosię Świątek masy solnej. Zainteresowanie tą akcją wśród mieszkańców naszego regionu bardzo nas ucieszyło. Teraz wszyscy wiemy, że aby pomagać wystarczy chcieć.

Wył. 

13 marca 2018 Autor: Kategorie: Aktualności Komentarze zostały wyłączone dla tego artykułu


Top