Home
 

Pobyt uczniów w Essen

PrintW dniach 26 września – 02 października 2014 roku uczniowie II klas Gimnazjum uczestniczyli w kolejnej wymianie młodzieży z zaprzyjaźnioną szkołą w Essen. Uczniom towarzyszyli opiekunowie w składzie: p. Irena Kasprowicz, p. Elżbieta Placek, p. Jerzy Szreder oraz p. Rafał Wróblewski. Program pobytu zaproponowany przez niemieckich organizatorów wymiany był niezwykle interesujący. Nasi uczniowie wspólnie z młodzieżą niemiecką zwiedzili m. in. Gasometr w Oberhausen, katedrę w Koln oraz odwiedzili Zoo, basen oraz park linowy. Ponadto mieli również okazję uczestniczyć w meczu piłki ręcznej w hali sportowej „Am Hallo” w Essen oraz warsztatach tanecznych, sportowych i fotograficznych. Młodzież była zachwycona niezwykłym ciepłem i gościnnością niemieckich kolegów i koleżanek. Podczas pobytu obie grupy uczniów– zarówno polska jak i niemiecka, bardzo się ze sobą zaprzyjaźniły. Czas minął jednak nieubłagalnie i trzeba było się pożegnać. Łzom i uściskom nie było końca.

Wył. 

31 października 2014 Autor: Kategorie: AktualnościWymiana Brak komentarzy


Top