Home
 

GOŚCIE Z ESSEN – MAJ/CZERWIEC 2016 ROK

W dniach 30.05. – 5.06. 2016 roku gościła u nas grupa uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Essen. Przygotowywaliśmy się do tej wizyty bardzo starannie, by nasi koledzy wywieźli z Polski jak najlepsze wspomnienia.

Pierwszego dnia pobytu zaprosiliśmy ich na warsztaty taneczne zumby, które prowadziła pani Melania Dobosz. Po obiedzie pojechaliśmy do Bytowa zwiedzić zamek krzyżacki i pospacerować po mieście. Lekcja historii miała swą kontynuację w salce rycerskiej, gdzie pan Jerzy Szreder przybliżył nam życie dawnych rycerzy. Były pokazy walk, tańce i dużo świetnej zabawy, a na zakończenie wspólne grillowanie.
We wtorek zaprosiliśmy naszych kolegów do ogrodów botanicznych Hortulus, które wywarły na nich niesamowite wrażenie. Spędziliśmy tam cały dzień.
W środę wyruszyliśmy do osady Przystanek Alaska. Po zakwaterowaniu uczestniczyliśmy w zabawach pod opieką OSP z Tuchomia. Następny dzień biwakowaliśmy nad jeziorem Kamieniczno. Nasi goście byli bardzo zadowoleni z wypraw kajakowych pod opieką animatorów sportu z GOK.
W piątek po południu byliśmy w Sylcznie w „Jałowcowej Dolinie”, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądała dawniej typowa zagroda kaszubska i jak toczyło się w niej życie. Po powrocie do szkoły odbyła się dyskoteka.
Następnego dnia wyruszyliśmy na cały dzień do Łeby.
W niedzielę udaliśmy się do Centrum Handlowego „Jantar” w  Słupsku, a po obiedzie zaczęły się przygotowania do odjazdu. Pożegnanie było bardzo uroczyste i trwało dłuuuuugo.

Szkoda, że czas tak szybko płynie. Na pocieszenie pozostał nam fakt, że we wrześniu spotkamy się ponownie w Essen.

Wył. 

31 grudnia 2016 Autor: Kategorie: Wymiana Komentarze zostały wyłączone dla tego artykułu


Top