Ferie z matematyką

Ferie to czas odpoczynku, zabawy, ale również różnego rodzaju zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i umiejętności.
Dnia 6 lutego 2018 roku nauczyciele matematyki przygotowali dla swoich uczniów interesującą „lekcję matematyki”. W klasach zagościły różne gry planszowe, puzzle, klocki. Powstawały piękne bryły z papieru wykonane techniką orgiami oraz budowle z klocków. Uczniowie mogli także zobaczyć jak powstają bryły obrotowe oraz sprawdzić się w różnego rodzaju łamigłówkach logicznych.
Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, a udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazanie, że matematyka nie jest taka straszna.

25 lutego 2018 Autor: Kategorie: Aktualności Komentarze zostały wyłączone dla tego artykułu