Home
 

Essen – czerwiec 2018r.

I znowu pozostały tylko wspomnienia…

W dniach od 4 do 10 czerwca po raz kolejny gościli w naszej szkole zaprzyjaźnieni uczniowie z Niemiec. Grupa liczyła 22 osoby, opiekowało się nimi 4 nauczycieli.

Poniedziałek upłynął nam pod znakiem gier i zabaw integracyjnych. Oprócz tego, że mieliśmy okazję się bliżej poznać, uczyliśmy się słówek i zwrotów w języku polskim i niemieckim. Po południu nasi goście udali się do Bytowa, gdzie zwiedzili zamek i znajdujące się w nim muzeum.

Wtorek spędziliśmy w Gdańsku. Wielką frajdę sprawiła nam zabawa w Quest Room i zwiedzanie miasta. Najbardziej oczekiwany moment nastąpił w środę, gdy wyruszyliśmy na trzydniowy  biwak na Przystanek Alaska. Pogoda była jak na zamówienie. Można było się opalać, poleniuchować na słońcu i popływać kajakiem. Uczestniczyliśmy też w warsztatach kulinarnych i artystycznych oraz w nocnych wędrówkach po lesie pod opieką strażaków i naszych opiekunów.

Trudno sobie wyobrazić spotkanie młodzieży bez tańca. Dlatego z ogromną radością przyjęliśmy informację o dyskotece i nauce zumby i tańca o nazwie Belgijka. Początkowo trudno było nam nadążyć za prowadzącymi, ale z upływem czasu na parkiecie pojawiało się coraz więcej tancerzy.

Jak co roku w sobotę odwiedziliśmy Łebę, a w niedzielę po raz pierwszy udaliśmy się do Swołowa. Naszym gościom bardzo się podobała wizyta  w tym nowoczesnym skansenie. Po południu spotkaliśmy się w szkole, aby pożegnać naszych kolegów, a teraz z niecierpliwością będziemy oczekiwać na nasz wyjazd do Essen.

Uczniowie klasy VII

Wył. 

14 czerwca 2018 Autor: Kategorie: Wymiana Komentarze zostały wyłączone dla tego artykułu


Top