Dywan interaktywny

W tym roku szkolnym ruszył projekt przedszkolny „Edukacja przedszkolna bez barier
w gminie Tuchomie”. Oddziały przedszkolne zostały zaopatrzone w sprzęty multimedialne, w tym
m. in. w dywan interaktywny, który zawiera w sobie projektor, komputer i moduł interaktywny. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym uczestnicy przeżywają wspaniałe przygody, gry i zabawy ruchowe, ucząc się współpracy i zdrowej rywalizacji. Dywan interaktywny wykorzystywany jest też w czasie zajęć rewalidacyjnych. Dzieci podczas zabawy integrują się w jej tok za pomocą ruchów rąk i nóg.

Oto kilka zdjęć z zajęć przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej z wykorzystaniem „magicznego dywanu”.

26 stycznia 2018 Autor: Kategorie: Aktualności Komentarze zostały wyłączone dla tego artykułu